Odborníci diskutovali o využití umělé inteligence

Inspirativní přednášky, diskuze s experty i možnost sdílet vlastní zkušenosti s umělou inteligencí nabídla účastníkům dnešní konference AI v praxi, která byla součástí festivalu Dnů AI v Ostravě. Na konferenci vystoupili také zástupci Fakulty elektrotechniky a informatiky (FEI) z VŠB – Technické univerzity Ostrava.

Připraveny byly zajímavé prezentace a studie o využití nástrojů umělé inteligence. O umělé inteligenci a její roli v kyberbezpečnosti přednášel Ivan Zelinka, přední odborník na tuto oblast, další zástupce FEI Michal Vašinek seznámil účastníky s Multiagentními systémy umělé inteligence, které představují rychle se rozvíjející oblast umělé inteligence. Tyto systémy jsou inspirující nejen pro výzkumníky, ale také pro průmyslové aplikace v logistice, zdravotnictví nebo financích. Na závěr konference vystoupil v panelové diskusi věnované využití a limitům AI děkan fakulty Jan Platoš.

Festival věnovaný nadšencům moderních technologií pokračuje až do 23. října na různých místech v Ostravě.

Vloženo: 14. 10. 2024