FEI Journal Club se zaměřil na hodnocení vědy a výzkumu

Jubilejní desátý Journal Club na FEI se věnoval tématům Bibliometrie a hodnocení vědeckého výkonu.

Hosty prvního FEI Journal Clubu v novém akademickém roce, který se konal 8. října, byli Tomáš Inspektor, vedoucí Oddělení podpory vědy, výzkumu a vzdělávání a Robert Šamárek z Oddělení strategických analýz Prorektorátu VaV.  V rámci svých přednášek představili bibliometrii, k čemu slouží i její využití. Zaměřili se také na základní bibliometrické údaje, jako je impakt faktor, AIS nebo SJR, a metodiku hodnocení vědy a výzkumu. Účastníci setkání se seznámili s Portálem Vědy a výzkumu, jenž prezentuje některé bibliometrické ukazatele časopisů a výstupy vědy a výzkumu  univerzity.

Journal Club je forma setkávání studentů, akademických pracovníků a odborníků z výzkumných center. První setkání v rámci Journal Clubu se uskutečnilo na jaře loňského roku. Další FEI Journal Club proběhne 5. 11. a zaměří se na správné psaní a podávání patentů.

Vloženo: 8. 10. 2024
Zadal:  Administrátor