Posluchárny dostaly nové vybavení

Řada novinek čeká na studenty v zimním semestru, který začal dnes na Fakultě elektrotechniky a informatiky VŠB-TUO. Kvůli povodním se začátek akademického roku o týden posunul.

„Během prázdnin prošly rekonstrukcí všechny tři velké posluchárny, kde jsme provedli kompletní  výměnu projekční techniky a počítačového vybavení. Rekonstrukce se týkala také 11 učeben, dokončili jsme i modernizaci televizního studia,“ uvedl děkan FEI Jan Platoš.

Další změnou je nový navigační systém v budově fakulty, který usnadní orientaci studentům, zaměstnancům i návštěvám. Stávající systém značení byl již zastaralý a neodpovídal pojmenování kateder, učeben či laboratoří. Fakulta také reagovala na skutečnost, že zde v posledních letech působí stále častěji studenti, vědci a odborníci ze zahraničí, a proto systém upravila.

V novém akademickém roce se rozjedou i další vědecko-výzkumné projekty, část z nich bude  zaměřená na spolupráci s významnými průmyslovými partnery. „Spolupráci s průmyslem věnujeme velkou pozornost, jen letos jsme zahájili 23 nových projektů,“ připomněl děkan Jan Platoš.

Fakulta elektrotechniky a informatiky patří k největším na VŠB-TUO. Zájem o perspektivní technické obory každým rokem roste. Do prvního ročníku letos nastoupí více než tisíc studentů, kteří si vybírali z 12 studijních programů.

Vloženo: 23. 9. 2024
Zadal:  Administrátor