Program je letos velmi pestrý. Letní škola nabízí několik týdenních kurzů, zájemci se mohou blíže seznámit třeba s programováním, automatizací, robotikou, kybernetikou nebo si vyzkoušet práci s 3D tiskárnou. Vše se odehrává v odborných laboratořích, účastníci letní školy tak mají možnost pracovat s nejmodernější technikou.
„Snažíme se studenty aktivně zapojovat do týmové práce, rozvíjet jejich kreativitu a odborná témata podávat srozumitelnou a zábavnou formou. Chceme, aby je účast na letní škole motivovala k volbě technicky zaměřené střední nebo vysoké školy,“ říká organizátor letní školy Zdeněk Macháček z Katedry kybernetiky a biomedicínského inženýrství.
Letošní novinkou jsou programy určené pouze pro středoškoláky. „Inspirovali jsme se na zahraničních univerzitách, kde tyto programy běžně fungují. Studenti zde rozvíjí svůj talent a také plní náročnější samostatné úlohy. Díky této praxi získají znalosti a dovednosti, které mohou využít pro úspěšné absolvování studijního programu na naší fakultě,“ vysvětluje Zdeněk Macháček.
Žáci a studenti se mohou vzdělávat hravou formou v technických oblastech nejen na prázdninové letní škole, ale během celého roku. Na Fakultě elektrotechniky a informatiky VŠB-TUO organizují kroužky pro děti už od 6 let. Jejich účastníci se pak zapojují do prestižních soutěží, včetně mezinárodních, na nichž často slaví úspěchy.
„Letos chceme otevřít i kroužky, kde se na soutěže budeme speciálně připravovat. V rámci těchto volnočasových aktivit pro děti bychom rádi vychovali další úspěšnou generaci mladých výzkumníků a techniků. Přihlášky do kroužků na nový školní rok je možné posílat od 19. srpna,“ dodal Zdeněk Macháček.
VŠB – Technická univerzita Ostrava se mladým talentům věnuje dlouhodobě v rámci JUNIOR UNIVERZITY, která umožňuje prohloubení zájmů o technické vzdělávání žákům základních škol i středoškolským studentům.
Přihlášky do kroužků: