První červnový víkend vyvrcholila GSPORT liga. Jak si v lize, která spojuje gaming a sport, vedl tým ESPORT VŠB-TUO?

GSPORT liga univerzit 2024, světový unikát, který propojuje nejen gaming a sport, ale také univerzity z celého světa. Zatímco gamingová část testuje strategické myšlení a rychlé reflexy účastníků, sportovní část je zaměřena na fyzickou i psychickou kondici a odolnost.

Do GSPORT ligy univerzit se letos kvalifikovalo 29 univerzit z 11 zemí světa. Liga se skládá z online části, ve které týmy soutěží v pálení kalorií přes aplikaci, CS 2 a EA FC24, a z části finálové, která je offline. Ta prověřuje hráče ve futsalu, překážkové dráze, EA FC24, CS 2 a BlazePods. Do finále se dostalo 8 týmů.

Tým Esport VŠB-TUO vyhrál nejen online část ligy, za kterou získal krásnou odměnu 1000 EUR, ale porazil také všechny univerzitní týmy v části offlinové! Hráči VŠB-TUO tak vyhráli celou soutěž a stali se Mezinárodními mistry GSPORTu, a obhájili loňský titul! Současně získali také titul Akademičtí mistři GSPORTu, který oficiálně vešel pod Českou asociaci univerzitního sportu!

To je obrovský úspěch pro celý VŠB-TUO tým, který reprezentovalo devět esportovců (většinu hráčů tvořili studenti z FEI), trenér sportovních aktivit Martin Kapsa a trenér esportovního týmu Jakub Čubík. Ten je na svůj tým velmi pyšný a svou hrdost neskrývá: „Každý vlk v našem týmu bojoval za vítězství a v mnoha případech šel přes bolest. Je skvělé, že se podařilo urvat zase první příčku. Ale už za odhodlání mých svěřenců jsem nadšený a děkuji jim!“ Tým čekala kromě obrovské radosti také krásná výhra ve výši 150 000Kč.

Vloženo: 5. 6. 2024