Publikace představuje Průmysl 4.0 jako klíčový nástroj pro transformaci

Nejen aktuální stav, ale také trendy a vize v oblasti Průmyslu 4.0 analyzuje nová monografie, kterou sepsal kolektiv předních českých odborníků na tuto problematiku z průmyslové sféry, akademického prostředí nebo inovačních a vzdělávacích institucí. Mezi autory jsou také odborníci z Fakulty elektrotechniky a informatiky (FEI) VŠB - Technické univerzity Ostrava.

Česká republika, jako jedna z nejprůmyslovějších zemí Evropy, stojí na křižovatce. Současný ekonomický model postavený zejména na využití kvalifikované a relativně levné pracovní síly se vyčerpal. Zásadní transformace české ekonomiky je tedy nevyhnutelná.

V nové publikaci Průmysl 4.0 – Základ ekonomické transformace ČR autoři krok za krokem představují velmi ucelenou a technologicky podloženou koncepci, a snaží se ukázat, jakým směrem se musí průmysl i česká ekonomika v příštích letech ubírat.

Kniha nabízí komplexní pohled na problematiku strategie, nových technologií, umělé inteligence, digitalizace, kybernetické bezpečnosti, udržitelnosti nebo vzdělávání pro Průmysl 4.0.
Na publikaci se podíleli také přední odborníci z FEI, profesoři Marek Lampart, Radek Martinek, Jan Platoš a Ivan Zelinka.

Vloženo: 23. 10. 2024
Zadal:  Administrátor