Profesor Seyedali Mirjalili posílí v rámci Projekt Refresh tým FEI, VŠB-TUO

Profesor Seyedali Mirjalili, který byl také hostem FEI Journal Clubu, posílí v rámci Projekt Refresh tým FEI, Vysoká škola báňská - Technická univerzita Ostrava v živé laboratoři Industry 4.0 & mobility lab.

Profesor Seyedali Mirjalili, jeden z mezinárodně nejuznávanějších a nejcitovanějších odborníků na umělou inteligenci, posílil tým projektu REFRESH. V živé laboratoři Industry 4.0 & Automotive Lab si klade za cíl aplikovat ve spolupráci s kolegy z Fakulta elektrotechniky a informatiky, VŠB-TUO metody strojového učení a optimalizace.

"Rád využiju příležitosti pracovat s tak renomovaným týmem na Vysoká škola báňská - Technická univerzita Ostrava, který má k dispozici unikátní infrastrukturu a vybavení a díky tomu i možnost pracovat s reálnými daty. Navíc VŠB-TUO má silné vazby na průmyslové partnery, což poskytuje skvělou možnost implementovat výsledky výzkumu do reálných situací. Tento projekt spadá do mých výzkumných zájmů a nabízí mi platformu, kde mohu přispět k významnému pokroku v této oblasti,“ uvedl Seyedali Mirjalili.

Vloženo: 12. 8. 2024