Inspirativní návštěva z Austrálie: Světový odborník na AI a optimalizaci na FEI Journal Clubu!

„Od vášně k propagaci: Využití síly výzkumu pro dosažení maximálního dopadu.” To bylo téma v rámci osmého setkání FEI Journal Club, kde nás poctil svou návštěvou jeden z předních světových vědců v oblasti umělé inteligence a optimalizace, prof. Seyedali Mirjalili z Torrens University Australia.

Účastníci měli jedinečnou příležitost vyslechnout různé přístupy k propagaci výzkumu, které jsou klíčové pro dosažení jeho maximálního dopadu. Profesor Seyedali Mirjalili, zakladatel Centra pro výzkum a optimalizaci umělé inteligence (založeného v roce 2019) a současný profesor umělé inteligence na Torrensově univerzitě v Austrálii, představil své poznatky a zkušenosti z této oblasti.

Prof. Mirjalili je mezinárodně uznávaný za své pokroky v optimalizaci a rojové inteligenci. Vytvořil první soubor algoritmů v oblasti syntetické inteligence a systematický návrhový rámec pro srovnávání a navrhování výpočetně efektivních robustních optimalizačních algoritmů. S více než 500 publikacemi, přes 80 000 citacemi a H-indexem 95, je jedním z nejcitovanějších vědců na světě. Od roku 2019 se třikrát po sobě umístil na seznamu 1 % vysoce citovaných výzkumníků a byl jmenován jedním z nejvlivnějších výzkumníků podle Web of Science. V roce 2021 jej australský deník The Australian označil za nejlepšího vědce v Austrálii ve třech oborech: Umělá inteligence, Evoluční výpočty a Fuzzy systémy.

Další aktivity profesora Mirjaliliho:

Prof. Mirjalili je také starším členem IEEE a přidruženým redaktorem několika prestižních časopisů o umělé inteligenci, včetně Neurocomputing, Applied Soft Computing, Advances in Engineering Software, Computers in Biology and Medicine, Healthcare Analytics, Applied Intelligence a IEEE Access. Jeho výzkumné zájmy zahrnují optimalizaci, rojovou inteligenci, evoluční algoritmy a strojové učení.

Pro více informací o prof. Mirjalilim můžete navštívit jeho webové stránky: https://seyedalimirjalili.com/.

Těšíme se na další inspirativní setkání v rámci FEI Journal Club!

Vloženo: 24. 6. 2024
Zadal:  Administrátor