Návštěva delegace vedoucích pracovníků R&D center společnosti Valeo z ČR a Německa na VŠB-TUO

Dne 5. června přijela na VŠB-TUO delegace vedoucích pracovníků R&D center společnosti Valeo z České republiky a Německa se specializací na automatizované řízení automobilů.

Proběhl celodenní evaluační workshop dosavadní spolupráce mezi několika odděleními Valeo a FEI, resp. FMT VŠB-TUO. Delegaci vedl generální ředitel pražského R&D centra Valeo Leoš Dvořák, který dlouhodobě podporuje spolupráci aplikační a akademické sféry. Německou část delegace vedl Ralf Schneider, vedoucí oddělení aktivní bezpečnosti a automatizovaného řízení německého Valea. FEI reprezentovali děkan Jan Platoš, proděkan pro spolupráci s průmyslem a vedoucí Mobility Lab Petr Šimoník a početný tým zaměstnanců a studentů Mobility Lab. FMT zastoupil Michal Weisz, vedoucí laboratoři StudentCar, designér Rostislav Zapletal a další zaměstnanci tohoto pracoviště.

Součástí programu byla prezentace aktivit univerzity týkající se autoprůmyslu (zejména strategie SMARAGD, projektu REFRESH a aktivit testbedu CPIT-TL3), návštěva Student Car Lab (FMT) a prohlídka samotné Mobility Lab (FEI).

V rámci programu byly prezentovány praktické demonstrační ukázky vyvíjených systémů a skupina také diskutovala o nových směrech výzkumu a budoucí spolupráce. Došlo tak k prohloubení již pevně nastaveného partnerství.

Vloženo: 20. 6. 2024