Do akce se zapojila řada významných firem, které představily moderní technologie a novinky v oblasti elektrotechniky, elektromobility, energetiky, měření, osvětlení, automatizace a obnovitelných zdrojů.
Za FEI se veletrhu zúčastnila Katedra elektroenergetiky a Katedra kybernetiky a biomedicínského inženýrství. Návštěvníci si tak mohli prohlédnout autonomního mobilního robota, vyzkoušet robota klavíristu nebo se seznámit s technologií digitálních dvojčat.
O využití digitálních dvojčat při návrhu rozváděčů přednášel v rámci doprovodného programu Adam Kozmon z Katedry elektroenergetiky. „Projektování rozváděče je spojeno s řadou výpočtů, ověřováním jeho návrhu a modifikacemi konstrukce, které umožňuje zjednodušit a zrychlit právě koncept digitálního dvojčete. Výhody v simulaci, optimalizaci a integraci s moderními technologiemi znamenají, že jsou digitální dvojčata čím dál více považována za nepostradatelný nástroj nejen v oblasti elektroinženýrství, ale také v širokém spektru průmyslových odvětví,“ přiblížil problematiku Adam Kozmon.
Součástí výstavy byly kromě přednášek i panelové diskuze a připravena byla speciální sekce pro školy, kde se studenti dozvěděli o možnostech uplatnění v elektrotechnickém průmyslu.