FEI JOURNAL CLUB VIII.

11. 6. 2024, 10:30 - 11:30
 EC1, FEI
FEI JOURNAL CLUB VIII.
Pan proděkan prof. Ing. Radek Martinek, Ph.D. vás zve na Journal Club VIII., jehož hostem bude jeden z předních světových vědců v oblasti umělé inteligence a optimalizace, prof. Seyedali Mirjaliliho z Torrens University Australia.

Téma přednášky je „Od vášně k propagaci: Využití síly výzkumu pro dosažení maximálního dopadu.” Přednáška se bude konat v úterý 11. června 2024 v 10:30, EC1.

Program setkání:

• Budete mít jedinečnou příležitost si vyslechnout různé přístupy k propagaci výzkumu, která hraje zásadní roli při realizaci dopadu celého výzkumu od jednoho z nejcitovanějších vědců světa.
  • Profesor Seyedali Mirjalili založil v roce 2019 Centrum pro výzkum a optimalizaci umělé inteligence a v současnosti působí jako profesor umělé inteligence na Torrensově univerzitě v Austrálii. Je mezinárodně uznávaný za své pokroky v oblasti optimalizace a rojové inteligence, včetně prvního souboru algoritmů z hlediska syntetické inteligence, a systematického návrhového rámce pro spolehlivé srovnávání, vyhodnocování a navrhování výpočetně levných robustních optimalizačních algoritmů.
  • Prof. Mirjalili publikoval více než 500 publikací s více než 80 000 citacemi a H-indexem 95. Od roku 2019 se třikrát po sobě umístil na seznamu 1 % vysoce citovaných výzkumníků a byl jmenován jedním z nejvlivnějších výzkumníků na světě podle Web of Science. V roce 2021 jej australský deník The Australian označil za nejlepšího vědce v Austrálii ve třech oborech: Umělá inteligence, Evoluční výpočty a Fuzzy systémy.
  • Je také starším členem IEEE a přidruženým redaktorem několika časopisů o umělé inteligenci, včetně Neurocomputing, Applied Soft Computing, Advances in Engineering Software, Computers in Biology and Medicine, Healthcare Analytics, Applied Intelligence a IEEE Access. Mezi jeho výzkumné zájmy patří optimalizace, rojová inteligence, evoluční algoritmy a strojové učení.
  • Více informací o profesorovi najdete na jeho webu: https://seyedalimirjalili.com/
  • Tato akce je otevřena všem akademickým pracovníkům, zaměstnancům v oblasti vědy a výzkumu, a doktorandům naší fakulty.

Přijďte se inspirovat a zeptat na cokoli, co vás zajímá!

49.831489N; 18.16097E
Vloženo: 4. 6. 2024